Son dönemlerde alışveriş yaparken markalardan ziyade ürünlerin içerikleri göz ödününde bulundurulduğu bir dönem başladı. En çok dikkat çeken içeriklerden biri de cildi neme boğan Hyalüronik asit. Dolgun ve nemli bir cilt istiyorsanız, Hyalüronik asit tam aradığınız içerik!

Hyalüronik asidin en temel görevi ciltte ki nemsiz görüntüyü ortadan kaldırmak. Cilt nemli olduğunda elastikiyeti artar böylece ince çizgi ve kırışıklık görünümü de ortadan kalkar. Cilt pürüzleşir ve yumuşar.

Hyalüronik asit aslında cildimizde bulunan bir maddedir fakat yaş aldıkça üretimi azalır, bu durumda da yetersiz kalmaya başlar. Bu sebeple gerekli nemi sağlamak için cilde dışarıdan takviye gerektirir. Bu noktada en fayda sağlayacak ürünlerden biri serumlardır. Çünkü serumlar konsantre bakım sağlarlar aynı zamanda hafif yapıda oldukları için ciltte ağırlık yaratmazlar. Cildi korumak, genç ve aydınlık bir görünüme kavuşturmak için Hyalüronik asit şart!

Daha dolgun ve nemli bir cildin anahtarı olan Hyalüronik asit, kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilme kapasitesine sahiptir. Bu su tutma özelliği sayesinde cilt nemli kalır ve doğal ışıltısını kaybetmez. Cildin her zaman soluk ve cansız görünümden kurtarır. Her yaştan insanın kullanabileceği Hyalüronik asit, hayati önem taşır. Çünkü cildin sağlıklı kalabilmesi için neme ihtiyacı vardır ve bunu en iyi şekilde veren maddelerden biri Hyalüronik asittir.

Ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı ilk bölgelerden biri de göz çevresidir. Bu sebeple Hyalüronik asit cildi destekleyerek göz çevresini daha genç bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Hyalüronik asit içerikli serumlar göz çevresinde de kullanıma uygundur. Ciltte derinin en ince yapıda olduğu bölgelerden biri göz çevresi olduğundan dolayı dışardan gelebilecek etkilere daha açıktır. Bu sebeple cildi çevresel faktörlere karşı korur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir