Göz çevresi yüzde bulunan en hassas ve en ince bölgedir. Bu sebeple çok daha özenli ve dikkatli bir bakım gerektirir. Bakım yapılmadığı takdirde birtakım sorunlar ortaya çıkabilir. Bu çıkan sorunlar sizi daha yaşlı ve daha yorgun gözükmenize sebep olur.

Herkesin bildiği gibi birinin yüzüne bakıldığında en çok dikkat çeken ve genellikle ilk göze çarpan bölge göz çevresidir. Göz çevresi mor, kahverengi, şişik veya çökmüş gözükebilir. Bunun sebebi birçok şeyden kaynaklanıyor olabilir. Hava değişimi, uykusuzluk, genetik faktörler, UV ışınları, mavi ışık, yeterli miktarda su içmemek, yorgunluk, hava kirliliği ve stresten kaynaklanıyor olabilir.

En Önemli Adım: Göz Çevresi Temizliği

Göz çevresinin temizliği sağlanmadan diğer adımlardan maksimum performans sağlanamaz. Bu yüzden göz çevresini iyi bir şekilde temizlenmesi gerekir. Göz çevresini genellikle cilt için kullanılan temizleyiciler kullanılır fakat çevresine özel temizleyiciler kullanılırsa daha sağlıklı bir sonuç elde edilir. Göz için üretilen temizleme suları genellikle çift fazlı bir yapıya sahip olur. Bu sebeple daha güçlü temizleme sağlanır. Makyaj kalıntısı bırakmaz.

  Bioderma Sensibio H2O Eye, suya dayanıklı makyajı bile gözlerden ve dudaklardan tek bir hamle ile cilde zarar vermeden mükemmel bir şekilde temizler. İçeriğindeki Provitamin B5 ile ikili güçlü etki sunarak kirpikleri ve cildi güçlendirir, göz ve dudak çevresini nemlendirir. Kirpiklere bakım yaparak kirpiklerin daha yoğun, daha kalın ve daha hacimli olmasını sağlar. Göz çevresindeki hassaslığa karşı bakım sağlar. Göz çevresinin pH’ı ile uyumludur. Patentli D.A.FTM kompleksi sayesinde cildin tolerans seviyesini yükseltir. Ciltte yağlı bir his bırakmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir